Srebrne miasto Schwaz leży na wysokości 550 m n.p.m. i jest stolicą powiatu. Miasto, które zachowało średniowieczny klimat dzięki dobrze zachowanemu budynkowi pochodzącemu z okresu świetności kopalni srebra, liczy obecnie 13 tysięcy mieszkańców. Tu warto byłoby zarezerwować sobie więcej czasu, by móc zwiedzić liczne zabytki tego miejsca. Szczególnie godna odwiedzenia jest historyczna starówka Schwaz. Zabudowana „dostojnymi” budynkami ulica Franz-Josef-Strasse prowadzi do kościoła parafialnego p.w. Wniebowzięcia NMP. To największy halowy kościół w Tyrolu i jedyny czteronawowy obiekt sakralny w Europie. Dach kościoła pokrywa ponad 14 000 miedzianych płyt. Innym wartym zobaczenia zabytkiem jest kościół franciszkanów założony przez cesarza Maksymiliana I. Krużganki tego klasztoru to klejnot wśród zabytków dla urlopowiczów, którzy szukają kulturalnych przeżyć w Tyrolu. Największą, niesakralną budowlą z czasów wydobycia srebra jest ratusz, ówczesny dom handlowy w Schwaz. Ratusz powstał w latach 1500-1509 i jest dziełem Hansa i Jörga Stöckla.

Schwaz w Tyrolu to jasne, żywotne i nowoczesne miasto, gdzie jakość życia, gospodarka, turystyka, sztuka i kultura nie są pojęciami obcymi. Odwiedzających Schwaz zachwyca zarówno tutejsza sztuka jak i program kulturalny.

Srebrne miasto leży w samym sercu Silberregion Karwendel. To idealne miejsce wypadowe na wszelkiego rodzaju wycieczki: nordic walking, rowerami górskimi czy wędrówki piesze. Alpy Tuxertalskie, góra Kellerjoch w Schwaz zapraszają na spokojne, ale i wymagające wycieczki. W pobliżu rozciąga się także pasmo górskie Karwendel, gdzie w piękne letni dni urlopowicze cieszą się wspaniałymi górskimi widokami i dostarczają swym zmysłom niezapomnianych wrażeń związanych z przyrodą. Po aktywnie spędzonym dniu mogą odprężyć się na zakupach w centrum miasta, zwiedzając zabytki lub odpoczywając na kąpielisku. Dzień wypoczynku można zakończyć przy dobrym jedzeniu korzystając z szerokiej oferty gastronomicznej Schwaz. Dopełnieniem bogatego programu urlopu są liczne imprezy, które odbywają się tu latem.

W ofercie znajdziemy liczne koncerty, imprezy związane z nocą świętojańską, festiwale, festyny w mieście i na wsi. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Zima w Schwaz Srebrne miasto to także idealne miejsce do spędzania urlopu zimowego. Do prorodzinnego terenu narciarskiego na Kellerjoch dotrzemy kolejką Kellerjochbahn. Tu można cieszyć się przepiękną panoramą gór z Hecherhaus, z dala od stresu i pośpiechu. Lodowisko, liczne trasy do wędrówek pieszych i oświetlone do wieczora stoki do saneczkowania oraz miejsca, gdzie można zrobić krótką przerwę dopełniają ofertę sportów zimowych dla rodzin. Centrum miasta zaprasza na spacery ulicą Franz-Josef-Strasse i przedłużeniem Innsbruckerstrasse, gdzie można podziwiać kolorowe okna wystawowe, sympatyczne butiki i korzystać z oferty sklepów. Liczne kawiarnie i gospody w centrum miasta zapraszają na chwilkę odpoczynku i rozgrzewające napoje. Po gorącej filiżance herbaty czy kawy można śmiało wyruszyć w podróż na odkrycie historii kopalni w Schwaz. Podczas adwentu w Schwaz liczne koncerty i wydarzenia wprowadzą odwiedzających w świąteczny nastrój. Na adwentowym jarmarku przy Pfundplatz można w średniowiecznej scenerii, przy grzanym winie i kulinarnych przysmakach poczuć przedświąteczny klimat.

Zaplanuj wakacje

Pokaż wszystkie miejsca zakwaterowania

Ocena 4,0
Moja ocena:

Wskazówki do spędzania wolnego czasu Schwaz

Pokaż wszystkie wskazówki dotyczące spędzania wolnego czasu


Kontakt Schwaz

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
FAKS
+43 5242 63240 99
Strona startowa
https://silberregion-karwendel.com/de/schwaz
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Zapytanie i Zamówienie prospektu Noclegi


Kontakt Kolejki górskie

Berg- und Schilift Schwaz-Pill GesmbH
Innsbrucker Straße 15/1, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 62323
E-mail
info@kellerjochbahn.at
Zapytanie i Zamówienie prospektu
Jeziora Schwaz
Ostatnia ocena

Kamery internetowe

Loteria
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer