Neustift im Stubaital

Logo Neustift im Stubaital
Logo Neustift im Stubaital

Główna miejscowość Stubai

Ze względu na bliskość lodowca Stubai, Neustift jest najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną miejscowością w dolinie. Rozległy obszar miejski Neustift zaczyna się około 4 km za Fulpmes i sięga głęboko w rejony lodowcowe w dolinach Unterberg i Oberbergtal. Najwyższym punktem, o wysokości 3.505 m, jest Zuckerhütl, położony bezpośrednio przy granicy państwowej z Włochami w głównym grzbiecie Alp Sztubajskich.
Pod względem powierzchni gmina jest drugą co do wielkości po Sölden w Tyrolu i trzecią w Austrii.
Dzielnice nazywają się Neustift-Dorf, Scheibe, Kampl, Neder, Milders, Schaller, Krößbach, Gasteig, Volderau, Falbeson, Ranalt, Mutterberg i Oberbergtal.
W harmonii z naturą

Centrum gminy jest tradycyjna narciarska i alpinistyczna wioska Neustift, nad którą góruje potężny wiejski kościół. Rozciąga się na piargach doliny Bachertal. Widok, który najlepiej podziwiać z wyżyn po lewej stronie doliny, jest rozległy. Na dnie doliny widać potężną Pfaffengruppe, flankowaną przez szczyty Mair i Brennerspitze. Na południu na wysokiej podstawie skalnej wznoszą się wapienne wieże Elfer i Zwölferspitze, które służą mieszkańcom Neustift jako potężne zegary słoneczne.

Wychodząc z doliny widać między innymi pięknie ukształtowane góry Serleskamm. Widok rozciąga się aż do Hochnißl koło Schwaz w Dolinie Dolnej Iny. W pobliżu Neder od południa napływa romantyczna dolina Pinnistal ze wspaniałymi alpejskimi pastwiskami. Na Pinnisjoch (2.369 m), pośród wspaniałego górskiego krajobrazu, leży znane schronisko Innsbrucker Hütte. Na zachodzie potężnie góruje Habicht (3.277 m), jedna z najpiękniejszych gór w kraju.

Okoliczne szczyty zapierają dech w piersiach. Bezpośrednio w miejscowości 11-osobowe kolejki linowe zabierają turystów, wspinaczy, rowerzystów i paralotniarzy na wspaniałe wysokości.
Jest to również punkt startowy 120-kilometrowego szlaku Stubai High Trail oraz Franz Senn Trail, nazwanego tak na cześć słynnego "księdza lodowca" Franza Senna. W Neustift swoje miejsce ostatecznego spoczynku znalazł również Franz Senn, którego można odwiedzić na cmentarzu.

Neustift, położony na tyłach Stubaital, przyciąga swoich gości różnorodnymi ścieżkami przyrodniczymi i przygodnymi szlakami turystycznymi. Tutaj miłośnicy przyrody mogą dotrzeć kolejką linową do pięknych terenów i bogatych w kwiaty.
U stóp lodowca Stubai

Neustift od lat jest znanym i popularnym ośrodkiem sportów zimowych. Szczególną popularnością cieszy się lodowiec Stubai, największy teren narciarski na lodowcu w Austrii oraz teren narciarski na Elfer z 8-osobową kolejką gondolową i wyciągami orczykowymi.

Neustift Special

100% gwarancja śniegu od października do czerwca na lodowcu Stubai, najdłuższy w Tyrolu naturalny tor saneczkowy na Elfer, najwyżej położona w Austrii restauracja górska "Jochdohle" na lodowcu Stubai.

Zaplanuj wakacje

Pokaż wszystkie miejsca zakwaterowania

Ocena 4,4
Moja ocena:

Wskazówki do spędzania wolnego czasu Neustift im Stubaital

Pokaż wszystkie wskazówki dotyczące spędzania wolnego czasu


Kontakt Neustift im Stubaital

Tourismusverband Stubai Tirol
Stubaitalhaus, Dorf 3, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefon
+43 50 1881 0
FAKS
+43 50 1881 199
Strona startowa
https://www.stubai.at
E-Mail
andreas.stern@stubai.at

Zapytanie i Zamówienie prospektu Noclegi


Kontakt Kolejki górskie

Stubaier Gletscherbahn
Mutterberg 2, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefon
+43 5226 8141
FAKS
+43 5226 8141 150
E-mail
info@stubaier-gletscher.com
Zapytanie i Zamówienie prospektu
Kolejki górskie Sezon letni
  • Stubaier Gletscher / Stubaital
    01.07.2023 - 24.09.2023 (3 Wyciągi)
  • Schlick 2000 - Fulpmes
    27.05.2023 - 01.10.2023 (2 Wyciągi)
Ostatnia ocena

Kamery internetowe

Loteria
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer