Ośrodek narciarski Stacja Narciarska Kamienica

Logo Stacja Narciarska Kamienica
Logo Stacja Narciarska Kamienica

Informacje

Stacja Narciarska Kamienica znajduje się w Masywie Śnieżnika w odległości 4 km od Stronia Śląskiego oraz w odległości 5 km w linii prostej od Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra ( odległość drogowa – 9 km).

Stację wybudowano na zboczach góry Zawada w roku 2002 – pierwszy sezon narciarski – zima 2002/2003. Centrum stacji ulokowano w miejscowości Kamienica, gdzie wybudowane zostały trzy wyciągi...

Czytaj więcej
Informacje

Stacja Narciarska Kamienica znajduje się w Masywie Śnieżnika w odległości 4 km od Stronia Śląskiego oraz w odległości 5 km w linii prostej od Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra ( odległość drogowa – 9 km).

Stację wybudowano na zboczach góry Zawada w roku 2002 – pierwszy sezon narciarski – zima 2002/2003. Centrum stacji ulokowano w miejscowości Kamienica, gdzie wybudowane zostały trzy wyciągi narciarskie produkcji firmy TATRAPOMA o długościach 270 – 460 m z trasami zjazdowymi przy każdym z wyciągów ze sztucznym naśnieżaniem. Jedna z tras przy wyciągu Nr 1 została oświetlona do jazdy w godzinach wieczornych. W Kamienicy przygotowano również utwardzony parking dla kilkuset samochodów osobowych. Dwa lata póżniej wybudowano kolejny wyciąg narciarski od strony Bolesławowa o długości 400 m również produkcji firmy TATRAPOMA, tak jak i poprzednie z pojedynczymi talerzykowymi zaczepami holującymi. W roku 2005 w Kamienicy wybudowano obiekt w którym znajduje się karczma z zapleczem kuchennym mogąca obsłużyć równocześnie 200 gości, zaplecze sanitarne dla narciarzy oraz pomieszczenia administracyjne i techniczne stacji. W sezonie zimowym 2013/2014 w budynku stacji uruchomiono dwa czteroosobowe apartamenty do wynajęcia dla gości. Od sezonu zimowego 2011/2012 od strony Bolesławowa rozpoczęła działalność szkółka narciarska prowadzona przez firmę Sudety Sport, na terenie której zamontowano wyciąg o niskim prowadzeniu liny typu „Babylift”. W roku 2013 w ramach modernizacji stacji na stoku od strony Bolesławowa w miejsce zdemontowanego wyciągu talerzykowego wybudowano kolej linową „Bolek” z czteroosobowymi krzesłami i ruchomym chodnikiem przy wsiadaniu. Długość kolei 391 m przy różnicy wzniesień 86 m. Prędkość jazdy kolei regulowana płynnie od 0 – 2,6 m/s. Zdolność przewozowa 2400 osób/ godzinę. Po uruchomieniu kolei co miało miejsce 14 stycznia 2014 r, łączna zdolność przewozowa wyciągów narciarskich i kolei linowej zainstalowanych w stacji wynosi 4380 osób/godzinę. Trasa zjazdowa przy kolei linowej posiada sztuczne oświetlenie do jazdy wieczornej. Przy wyciągu Nr 2 od strony Kamienicy zainstalowany jest system do pomiaru czasu przejazdu wyznaczonej trasy o długości 300 m pomyślany jako rodzaj zabawy sportowej np. zawodów rodzinnych czy grup dziecięcych.

Stacja Narciarska Kamienica jest ośrodkiem narciarskim o charakterze kameralnym przewidzianym do uprawiania narciarstwa rekreacyjnego w gronie rodzinnym i towarzyskim, dla dzieci i osób uczących się jazdy na nartach oraz tych, którzy w ciszy na świeżym powietrzu chcą spędzać zimowe weekendy połączone z czynnym wypoczynkiem. Trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności pozwalają na wybór wariantu trasy w zależności od posiadanych umiejętności jazdy. Na terenie stacji nie ma nagłośnienia oraz tablic reklamowych, co pozwala na oderwanie się od codziennego zgiełku i spędzeniu kilku godzin w ciszy i spokoju na łonie natury. Plany rozbudowy stacji na najbliższą przyszłość to modernizacja wyciągu Nr 1 połączona ze zwiększeniem zdolności przewozowej, budowa drugiej czteroosobowej kolei linowej od strony Kamienicy o długości 650 m z nową trasą zjazdową o długości około 800 m, urządzenie dodatkowej łatwej trasy zjazdowej przy wyciągu Nr3 oraz rozbudowa systemu sztucznego zaśnieżania tak aby zapewnić odpowiednie warunki śniegowe na trasach zjazdowych bez względu na opady śniegu naturalnego. Od roku 2013 Stacja Narciarska Kamienica wraz z Ośrodkiem Czarna Góra i Stacją Lądek Zdrój tworzą SKI REGION ŚNIEŻNIK z wprowadzanymi sukcesywnie wspólnymi karnetami oraz komunikacją pomiędzy ośrodkami.

Quelle: www.snkamienica.pl/strona_zimowa/osta...

Skontaktuj się z nami

Stacja Narciarska Kamienica Sp. z o.o.
Kamienica 1A, 57-550 Stronie Śląskie
+48 603 959149
+48 74 814 32 85
http://www.snkamienica.pl/strona_zimowa/index.php
Logo
Loteria
Produkt-Paket für die ganze Familie
Primavera XXL-Gewinnspiel
Narty, śnieg i pogoda

Narty, śnieg i pogoda

Narty, śnieg i pogoda
Obszerne informacje o wszystkich ośrodkach narciarskich w Europie. Mapy stoków, głębokość pokrywy śnieżnej, kamery internetowe i wiele więcej gwarantują maksymalną zabawę na stokach.
Narty, śnieg i pogoda

Newsletter

Nasz newsletter informuje o atrakcyjnych ofertach wakacyjnych, wydarzeniach, konkursach i nie tylko.
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za rejestrację

Twój adres e-mail została dodana do listy mailingowej.

Ulubione ośrodki narciarskie