Teren narciarski Jaworzyna Krynicka

Logo Jaworzyna Krynicka
Logo Jaworzyna Krynicka
Mapa stoków Ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka
Aktualne informacjeDzisiaj, 08:08
Dzisiaj, 08:08
Data
-
Góra
-
Dolina
Otwarte wyciągi

Wyciągi

5
2
1
0
0

Godziny Zima

Sezon
14.12.2020 - 31.03.2021
Godziny otwarcia
09:00 - 18:00

Stoki

Początkujący
brak danych
łatwa
0,8 km (2)
średnia
8,2 km (7)
trudne
1 km (1)
łączna
10 km

Ośrodek narciarski

ZIMA NA JAWORZYNIE KRYNICKIEJ

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu.

Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych.

Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-os kolei gondolowej, dwóch 4-os kolei krzesełkowych, jest także osiem wyciągów orczykowych. Trasy narciarskie mają zróżnicowany stopień trudności. Dobrze przygotowane i utrzymane trasy narciarskie oraz nartostrady, opieka GOPR-u gwarantuje bezpieczeństwo, komfort i przyjemność z uprawiania narciarstwa. Tym większą, że wszystkie nartostrady są sztucznie dośnieżane.
Klejnotem na Jaworzynie jest „fisowska jedynka” najdłuższa w Polsce oświetlona trasa narciarska o długości ponad 2,6 km. Trasa jest podzielona na dwie części – górną, z której wydzielona jest trasa nr III, znakomita dla początkujących narciarzy i dolną – klasyfikowaną jako typową trasę gigantową. Kolejną trasą jest trasa nr V FIS gdzie zaawansowani narciarze znajdą wiele miejsca na zimowe szaleństwa. Bardzo lubiane przez narciarzy i snowboardzistów są trasy nr II i IIa. Trasy klasyfikowane są jako rodzinne i oznaczone kolorem czerwonym. Dzięki odpowiedniej lokalizacji są one nasłonecznione przez cały dzień a ich szerokość i optymalne nachylenie sprawia, że czujemy się jak w sercu Alp.
Trasa II jest wyposażona w dodatkowy wyciąg po drugiej stronie stoku. Na trasie IIa udostępniona została dla narciarzy oraz snowboardzistów 4-osobowa kolej krzesełkowa o długości 1000 metrów. Na polanie Izwór obok kolei krzesełkowej powstał wyciąg szkoleniowy dla dzieci o nazwie "Mały Wacek". Trasa IV też jest wyposażona w dwa wyciągi orczykowe. Trasa przeznaczona jest dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników białego puchu. Dla dzieci i słabo jeżdżących narciarzy do dyspozycji jest wyciąg szkoleniowy "Żółwik", który zlokalizowany jest w górnej części trasy II.
Na część trasy nr 6 (1000m) jest najdłuższy i największy w Polsce snowpark. Składa się on z elementów jibowych (17 elementów) o różnym stopniu trudności oraz elementów typu skocznia (7 elementów). Snowpark ma 1100 m długości o ok 25 m szerokości, jest doskonale widoczny z wagoników kolei gondolowej a do jego obsługi dedykowana jest 4 osobowa kolej krzesełkowa. Snowpark na Jaworzynie Krynickiej jest pod opieką ekspertów w tej branży mianowicie firmy Park Pirates oraz firmy Techramps, co gwarantuje doskonałe przygotowanie trasy, jej atrakcyjność i przede wszystkim bezpieczeństwo. W snowparku są dwie linie przejazdowe. Jedna przeznaczona jest dla osób, które będą chciały spróbować przygody w parku snowboardowym oraz dla najmłodszych narciarzy natomiast druga linia jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.
Najnowsza trasa narciarska na Jaworzynie na 1050 m długości i wyposażona jest w nowoczesna 4-os kolej krzesełkową, która w ciągu godziny może przewieść 2400 osób. Trasa jest oświetlona i posiada sztuczne naśnieżanie.

W sezonie zimowym 2014/2015 kompletnie został zmieniony system biletowania który stał się bardziej elastyczny i dostosowany do wymagań klientów oraz standardów rynkowych. Przy stacji dolnej jest dostępny także skipassomat, gdzie będzie można kupić skipass narciarski czy bilet turystyczny. Te wszystkie udogodnienia z pewnością przełożą się na mniejsze kolejki przy kasach oraz na większą dostępność oferty stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka. Sezon na Jaworzynie Krynickiej trwa od listopada do kwietnia.

Kontakt

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.
Ul. Czarny Potok 75, PL-33-380 Krynica-Zdrój

Telefon
+48 18 471 52 71
Informacja o warunkach śniegowych
+48 18 471 52 71
Strona startowa
http://www.jaworzynakrynicka.pl/
Pytania
Kolejki górskie Związek turystyczny
Ocena 3,7
Moja ocena:
Ostatnia ocena
Loteria
2 Nächte für 2 Personen, inkl. HP
Gewinnspiel: Alpinhotel Pacheiner auf der Gerlitze