BERGFEX: Weerberg: Urlop Weerberg - Podróże Weerberg

Silberregion Karwendel

Weerberg

900m
Mapa
Schowaj mapę

Weerberg

900m

Miejscowość Weerberg położona jest na wysokości 900 m n.p.m., na płaskowyżu Alp Tuxertalskich. Stąd można podziwiać wspaniałą panoramę z widokiem na pasma górskie Karwendel i Rofan na północy, szczyt Kellerjoch na wschodzie, a na zachodzie, w dolinie stolicę landu Innsbruck.
Godnym zwiedzenia w Weerberg jest nowo odrestaurowany kościół parafialny p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP ze względu na swój imponujący rozmiar i dwie wieże kościelne widoczne z dużej odległości. Symbol Weerbergu, stary kościół parafialny p.w. św. Piotra wybudowano na wzniesieniu w przedniej części płaskowyżu. Dzięki swojemu położeniu nie trudno go zauważyć nawet z daleka. Poniżej starego kościoła znajduje się cieszące się dużą popularnością Muzeum Rablhaus, gdzie zwiedzający mogą zapoznać się z warunkami w jakich żyli ludzie na wsi przed 180 laty. Tu także artyści wystawiają swoje dzieła z różnych dziedzin sztuki. Dodatkowym rarytasem jest z pewnością możliwość zakupienia w Rablhaus produktów rolnych.
W Weerberg pielęgnuje się od lat kulturę i tradycję w różnych uroczystościach. Procesja ku czci Serca Jezusowego z udziałem pocztów sztandarowych, zespołów ludowych i kapel muzycznych odbywa się tu tradycyjnie w czerwcowy piątek. Słynny jest także wyścig w Weerberg, znany jako Weerberg Classic Oldtimer w regionie Silberregion Karwendel.

Romantyczne, wiszące mosty i schronisko Weidener Hütte z widokiem na Weerberg są ulubionymi miejscami wycieczkowymi. Schronisko zostało wybrane w 2005 roku najpopularniejszym obiektem Tyrolu. Ponadto Weerberg zapewnia niezliczone możliwości robienia pełnych wrażeń wędrówek, spacerów nordic walking, wypraw w góry i wycieczek na rowerach górskich. Równie fascynująca w Weerberg może okazać się wycieczka piesza zimą. Gilfert to dla wielu Tyrolczyków ulubiona góra na wycieczki narciarskie. W samym Weerberg znajduje się pięć torów saneczkowych. Dla rodzin przewidziano krótsze trasy, a dla zaawansowanych saneczkarzy tory ze wspaniałym widokiem na góry i miejscami wypoczynkowymi.
Zimą narciarze spotykają się przy wyciągu Schwannerlif w Mitterweerberg lub przy wyciągu Hüttegglift w Hausstatt koło Weerberg. Także miłośnicy wycieczek narciarskich znajdą tu wspaniałe trasy dla siebie. Najbardziej znana trasa wspina się na szczyt Gilfert liczący 2506 metrów wysokości. Raz do roku odbywa się tu także bieg narciarski, Gilfert Trophy.

A tak na marginesie, wypoczynkowa miejscowość Weerberg licząca zaledwie 2200 mieszkańców a rozciągająca się na 14 kilometrach to najdłuższa osada w Austrii!

Ocena 3,4
Moja ocena:

Wskazówki do spędzania wolnego czasu Weerberg

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Weerberg

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 (0)5242 63240
FAKS
+43 (0)5242 63240 99
Strona startowa
https://www.silberregion-karwendel.com/de-at/da...
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Zapytanie i Zamówienie prospektu Noclegi

Jeziora Weerberg
Kolejki górskie Sezon letni
  • Schwaz-Pill - Kellerjochbahn
    06.07.2019 - 06.10.2019 (1 Wyciąg)
Unterkünfte finden Weerberg
Ostatnia ocena

Kamery internetowe

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Entfernung <= 25km)

Weitere Suchergebnisse (Entfernung > 25km)

Alle %count% Suchergebnisse

%Name% %Region%
%Typ% %Hoehe%