BERGFEX: Kolsass: Urlop Kolsass - Podróże Kolsass

Silberregion Karwendel

Kolsass

553m
Mapa
Schowaj mapę

Kolsass

553m

Około 10 km od miasta Schwaz, na wysokości 553 metrów leży gmina Kolsass. Maleńka osada ze swoimi 1500 mieszkańcami to doskonałe miejsce dla szukających spokojnego wypoczynku w Silberregion Karwendel.

Wzmianki o tej gminie w Tyrolu pojawiły się po raz pierwszy już w 1050 roku. Setki lat temu w granicach dzisiejszej miejscowości musiała powstać parafia, gdyż Kolsass pod koniec VIII wieku stał się centrum parafialnym.

Miejscowość w dzisiejszej formie powstała z dwóch oasad, do których należało ścisłe centrum z kościołem jak i dzisiejsza dzielnica Mühlbach. Nazwa gminy „Kolsass” pochodzi, jak się uważa, z języka retoromańskiego. Składa się z wyrazów „col” i „sass”. Obydwa oznaczają „ górę”, „skałę” i odnoszą się do góry, na której wzniesiono zamek Rettenberg, miejsca należącego dzisiaj do sąsiadującej gminy Kolsassberg.
Kolsass stanowiło kiedyś szlak transportowy, który prowadził przez Weertal do Tyrolu Południowego.

Na letników czeka tu bogata oferta sportowa, biegi, nordic walking, wędrówki, wycieczki rowerami górskimi a na gości spędzających urlop zimowy mały wyciąg na Kolsassberg i przygotowane trasy dla narciarstwa biegowego w Silberregion Karwendel. Na zabawę na sankach zapraszają także liczne tory saneczkowe regionu. Kto zaś dobrze czuje się na otwartym terenie może wybrać się z wycieczką na rakietach śnieżnych polami pokrytymi świeżym śniegiem w kierunku szczytów górskich. Na wszystkich tych, którzy chcą doświadczać piękna zimowego krajobrazu w mniej sportowy sposób czeka romantyczna jazda kuligiem lub przyjemny zimowy spacer.

Ocena 3,2
Moja ocena:

Wskazówki do spędzania wolnego czasu Kolsass

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Kolsass

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
FAKS
+43 5242 63240 99
Strona startowa
https://www.silberregion-karwendel.com/de-at/da...
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Zapytanie i Zamówienie prospektu Noclegi

Jeziora Kolsass
Kolejki górskie Sezon letni
Unterkünfte finden Kolsass
Ostatnia ocena

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Odległość <= 25km)

Więcej wyników (Odległość > 25km)

Wszystkie %count% Wyniki wyszukiwania

%name% %region%
%type% %elevation%