BERGFEX: Jenbach: Urlop Jenbach - Podróże Jenbach

Silberregion Karwendel

Jenbach

570m
Mapa
Schowaj mapę

Jenbach

570m

Położoną na wysokości około 570 m n.p.m. gminę targową Jenbach zamieszkuje prawie 7000 ludzi. Dzięki jej centralnemu położeniu w dolinie można szybko dotrzeć do wielu zabytków w tyrolskim regionie wypoczynkowym Silberregion Karwendel. W Jenbach rozpoczyna się trasa dwóch historycznych kolejek. Od ponad 100 lat, liczącą 7 kilometrów trasą, dojeżdżają do jeziora Achsensee lokomotywy z napędem zębatkowym. Po 45 minutowej podróży kolejka dociera do przystani, skąd można wyruszyć na wycieczkę statkiem po jeziorze. Z Jenbach ponadto można wybrać się w podróż 32 kilometrową trasą przez Zillertal wąskotorową kolejką parową Zillertalbahn. Interesujące nie tylko dla miłośników kolejek: na dworcu w Jenbach krzyżują się trzy linie, austriackie linie kolejowe, kolejka Achsenseee i kolejka Zillertalbahn. Dworzec ÖBB w Jenbach to stacja, na której zatrzymuje się wiele pospiesznych pociągów z Niemiec i Włoch, co sprawia, że jest to szczególnie dogodne miejsce dojazdowe do Silberregion Karwendel.

Aby lepiej poznać dzieje miejscowości i przyrodę, warto odwiedzić otwarte od maja do październik miejscowe muzeum. W planie wycieczki po zabytkach powinno się koniecznie znaleźć zwiedzanie zamku Tratzberg położonego między Jenbach a Stans. Ten wyjątkowy klejnot wśród austriackich zabytków został wybudowany nad rzeką Inn w 1500 roku i służył cesarzowi Maksymilianowi I i Fuggerom za zamek myśliwski. Na małych turystów czeka tu wyjątkowa atrakcja. W czasie, gdy ich rodzice zwiedzają zamek oni wysłuchują jego historii przedstawionej w formie bajki.

W Jenbach także miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie. Trasy dla rowerów górskich rozpoczynają się w samej miejscowości. Stąd można wyruszyć na poznanie pasma górskiego Rofan i Karwendel. Tutaj również znajdują sie liczne, oznakowane trasy do nordic walking. Jenbach zapewnia bogatą ofertę wycieczek pieszych. Można na przykład wybrać się na Stanser Joch, przejść się w kierunku jeziora Achsensee lub zimą odwiedzić ulubione schronisko w Jenbach, a później pomknąć sankami w dół do doliny. Na amatorów nart w pobliżu Jenbach czeka wiele terenów narciarskich. W centrum wybudowano kąpielisko do letnich zabaw oraz lodowisko do zimowych szaleństw.

Ocena 3,4
Moja ocena:

Wskazówki do spędzania wolnego czasu Jenbach

Alle Freizeittipps anzeigen


Kontakt Jenbach

TVB Silberregion Karwendel
Münchner Straße 11, A-6130 Schwaz

Telefon
+43 5242 63240
FAKS
+43 5242 63240 99
Strona startowa
https://www.silberregion-karwendel.com/de-at/da...
E-Mail
info@silberregion-karwendel.com

Zapytanie i Zamówienie prospektu Noclegi

Kolejki górskie Sezon letni
  • Schwaz-Pill - Kellerjochbahn
    03.07.2021 - 03.10.2021 (1 Wyciąg)
Ośrodki narciarskie
Unterkünfte finden Jenbach
Ostatnia ocena

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Odległość <= 25km)

Więcej wyników (Odległość > 25km)

Wszystkie %count% Wyniki wyszukiwania

%name% %region%
%type% %elevation%