Ośrodki narciarskie Kraj liberecki

Ośrodek narciarski Harrachov

650 - 1.020m
Mapa
Schowaj mapę
Harrachov
650 - 1.020m
Mapa stoków Ośrodek narciarski Harrachov
Aktualne informacjeDzisiaj, 10:47
Dzisiaj, 10:47
Data
-
Góra
-
Dolina
Otwarte wyciągi

Wyciągi Harrachov

3
3
0
0
0

Godziny Zima

Sezon
-
Godziny otwarcia
08:00 - 20:00

Lanové dráhy: 08:00 - 16:00
Pokladny: 07:45 - 16:00
Lyžařský vlek LV DOPLIK: 08:00 - 20:00
Večerní lyžování: 16:00 - 20:00

Stoki Harrachov

sehr leicht
brak danych
łatwa
2,6 km (2)
średnia
3,9 km (3)
trudne
1,3 km (1)
łączna
7,3 km

Ośrodek narciarski Harrachov

Harrachov położony jest w zachodniej części Karkonoszy graniczącej z Górami Izerskimi, w dolinie rzeki Mumlavy. Otoczenie od południa Czarcią Górą (Čertová Hora) a od północy przesmykiem Novosvětským sprawia, że tutejsze górskie warunki klimatyczne czynią z niego doskonały ośrodek sportów zimowych i rekreacji. I chociaż jego wysokość nad poziomem morza 680 m (przy kościele) nie jest uderzająca, trochę racji mają starzy mieszkańcy twierdząc, że w Harrachovie przez połowę roku jest chłodno, a przez drugą zimno.

Harrachov Dzięki takiemu ukształtowaniu terenu, odpowiedniemu dla terenów narciarskich, Harrachov stał się stopniowo znanym na świecie centrum narciarskim, oferującym wysokiej jakości usługi związane ze sportami zimowymi. Harrachov oferuje szereg sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych z Czarciej Góry , o różnym stopniu trudności, z dwiema cztero krzesełkowymi kolejkami aż na szczyt, wiele utrzymanych tras biegowych i dróg aż do grzbietów Karkonoszy, dużą ilość miejsc treningowych dla początkujących narciarzy i dzieci, wiele szkół narciarskich z doświadczonymi instruktorami jazdy na nartach oraz bogactwo wypożyczalni sprzętu sportowego i.t.p. Jako jedyny w Czechach i jeden z niewielu na świecie, ośrodek ten wyposażony jest w kompletny zestaw ośmiu skoczni narciarskich. Od najmniejszej z 8 metrowym punktem krytycznym dla pięcioletnich brzdąców, aż po skocznię mamucią K 185 umożliwiająca prawdziwym i odważnym sportowcom loty na odległość ponad 200 m.

Harrachov Harrachov dysponuje ponad 6000 miejsc noclegowych o różnym standardzie w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych a ponad 60 hoteli i restauracji zapewnia usługi gastronomiczne. Zgodnie z przysłowiem: "Nie samym chlebem człowiek żyje" Harrachov oprócz sportów zimowych oferuje szereg innych atrakcji o charakterze ruchowym i kulturalnym. Można tu odwiedzić muzeum sportu przybliżające działalność sportową Harrachova oraz muzeum szkła z historyczną kolekcją wyrobów szklanych tutejszej huty szkła. Zwiedzanie można połączyć z wizytą w tutejszej hucie szkła, zobaczeniem procesu produkcyjnego a także odwiedzenia browaru powtórnie otwartego na początku 2002 wraz z degustacją piwa.

Mimo, że oferta zimowa Harrachova jest bardzo bogata, nie zawiedzie on swoich gości również latem. Duża oferta wycieczek krajoznawczych i rowerowych do Karkonoszy i Gór Izerskich, oraz do ich polskiej części, jest bardzo kusząca. Nowo otwarte turystyczne przejście graniczne obok schroniska Vosecká Bouda i w M?tinách bardzo uprościły planowanie pięknych, a do tej pory niemożliwych do zrealizowania wycieczek. Jeżeli ktoś nie ma siły na wjeżdżanie na rowerze na szczyt góry może rozwiązać swój problem przy pomocy kolejki linowej. Może bowiem kolejką wjechać na Czarcią Górę (przewóz rowerów jest bezpłatny), a następnie zjechać różnymi trasami na dół. Latem możliwe są również kąpiele w górskich potokach i kąpieliskach, możliwość ta jednak dotyczy tylko osób naprawdę zahartowanych.

Źródło : Strona domowa ośrodka narciarskiego www.skiareal.com/zima/mesto.php?lang=...

Kontakt Ośrodek narciarski Harrachov

SPORTOVNÍ AREÁL HARRACHOV a.s.
Harrachov 225, CZ-512 46 Harrachov

Telefon
+420 481 529 353
Informacja o warunkach śniegowych
+420 481 529 353
Strona startowa
http://www.skiareal.com/zima/
Pytania
Kolejki górskie Związek turystyczny
Ocena 4,3
Moja ocena:
Unterkünfte finden Harrachov

Kamery internetowe

Keine Einträge gefunden.
Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.
Lokale Suchergebnisse (Odległość <= 25km)
Więcej wyników (Odległość > 25km)
Wszystkie %count% Wyniki wyszukiwania
%name% %region%
%type% %elevation%